Beton Pompası Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Beton üretim tesislerinde üretilen hazır betonun transmikser ile döküm sahasına ulaştıktan sonra istenilen yüksekliğe, istenilen uzaklığa, istenilen miktarda dökülmesini sağlayan iş makineleridir. Beton pompaları sabit ve mobil (hareketli) olmak üzere iki çeşittir.

Beton Pompası Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Sabit Beton Pompası

Uzun süreli, yüksek ve tehlikeli çalışma alanlarında kullanılır. Beton pompası döküm sahasına kurulur ve iş bitimine kadar burada kalır. Uzun süre döküm yapılacaksa bu sistem daha emniyetli bir sistemdir.

Mobil Beton Pompası

Beton döküm sahasına gelen hazır betonun dökülmesi işlemlerinde kullanılır. Bina inşaatları ve fabrika inşaatlarında, tünel, şev kesmelerin betonlanması gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Kamyona monte edilen beton pompası, transmikserli beton pompası, püskürtme beton pompası, özel beton pompaları gibi çeşitleri vardır. Dikeyde 60-65 metre erişim ile maksimum esneklik sağlayan özelliklere sahip olan mobil beton pompaları (kamyona monte beton pompası) istenin yerlere hareketle betonu götürebilme ve pompalayabilme özellikleri ile çok kullanışlı ve pratik beton pompalarıdır. Yeni; kompakt, sessiz, çok amaçlı beton pompasıdır Tamamen hidrolik kontrolün yaratıcısı ile donatılmış (VHS). EPS (ergonomik pompa sistemi), aynı zamanda aşınmayı azaltırken S transfer borusunun özellikle uygun şekilde değiştirmesini de sağlar. Besleme basınçları ve besleme hızları, ekran ile kolaylıkla belirlenebilir ve gözlemlenebilir. 32 mm'ye kadar bir tane büyüklüğünde normal beton ve püskürtme beton beslemek mümkündür.

İLETİŞİM


İvedik Org.San.Sit. Özpetek Yapı Koop. 1381.Sok. No:18 Ostim, Yenimahalle, ANKARA / TÜRKİYE

39° 59' 16.4682", 32° 44' 46.215""

+90 (312) 394 33 05

+90 (312) 394 33 14

info@netasmakina.com.tr

Hafta İçi : 08:30 - 18:00 / Cumartesi : 08:30 - 17:00

HABERDAR OL


Kampanyalardan haberdar olmak için e-mail adresinizi bize bildirin...